Projekty R&D / nuroStym tES

nuroStym tES

nuroStym tES jest kompletnym rozwiązaniem do przezczaszkowej stymulacji elektrycznej, pracującym w trybach tDCS, tACS, tRNS i trybie impulsów prądu stałego. Urządzenie to służy do nieinwazyjnej stymulacji ośrodkowego układu nerwowego prądem o niewielkim natężeniu. Jest to innowacyjne rozwiązanie najwyższej jakości i o ponadprzeciętnych parametrach. Urządzenie przeznaczone jest do prac badawczych, jak również do celów terapeutycznych (pod nadzorem lekarzy, rehabilitantów lub psychologów).

nuroStym tES znajduje zastosowanie w leczeniu szeregu zaburzeń neurologicznych, psychicznych oraz rozwojowych. Służy do wspomagania rehabilitacji neurologicznych (np. po udarach mózgu), wzmacniając ich efekty oraz przyspieszając tempo powrotu do prawidłowego funkcjonowania pacjentów. Dodatkowo znajduje zastosowanie w terapii depresji i uzależnień oraz łagodzenia migrenowych bólów głowy.

Urządzenie jest łatwe w użyciu i ma wbudowane nowoczesne rozwiązania. Ekran dotykowy umożliwia proste i szybkie programowanie protokołów stymulacji. Dodatkowo stymulator został wyposażony w zaawansowane funkcje, zapewniające badanemu to co najważniejsze – maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas stymulacji. nuroStym tES jest certyfikowanym wyrobem medycznym, spełniającym najwyższe normy bezpieczeństwa. Urządzenie mierzy natężenie prądu w sposób ciągły, co podwyższa skuteczność i bezpieczeństwo stymulacji.

W badaniach naukowych nuroStym tES umożliwia przeprowadzenie nawet najbardziej złożonych procedur eksperymentalnych. Pełna kontrola nad parametrami stymulacji oraz pomiarem impedancji, możliwość programowania własnych protokołów czy dostęp do badań z podwójnie ślepą próbą to tylko niektóre z jego cech, nieodzownych w poprawnie zaprojektowanych badaniach naukowych.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naukowców stworzyliśmy urządzenie zdolne wygenerować sygnał stymulujący o częstotliwości nawet 600 Hz. Otwiera to nowe możliwości badań ze stymulacją zmiennoprądową. Generowane sygnały są dokładne, powtarzalne, co pozwala zapewnić stałe warunki każdej kolejnej próby w eksperymencie. Co ważne, nawet dla wysokich częstotliwości, generowany sygnał ma dokładnie taki kształt przebiegu, jaki został pierwotnie przez badacza założony.

nuroStym tES można łatwo zsynchronizować z innymi urządzeniami i systemami. Pozwalają na to wbudowane wejścia i wyjścia cyfrowe, jak również możliwość zintegrowania protokołu komunikacji z zewnętrznym oprogramowaniem (np. Matlab, PsychoPy, C/C++).

Cechy:

 • Przenośny system z dotykowym ekranem
 • Intuicyjny interfejs użytkownika
 • Możliwość obsługi przez aplikację komputerową
 • Stymulacja wysokoczęstotliwościowa (w niespotykanych dotąd parametrach stymulacji)
 • Powtarzalność i jakość niezbędna w badaniach
 • Funkcja Safe-Stop (bezpieczne zatrzymanie) zapewnia bezpieczeństwo i komfort badanego
 • Funkcja Pauza (przerwanie i wznowienie badania)
 • Zaawansowana kontrola impedancji
 • Automatyczna kalibracja
 • Obsługa protokołu (przechowywanie do 8 wcześniej zdefiniowanych protokołów symulacji)
 • Łatwy dostęp do wszystkich danych (eksport przez USB, możliwość analizy danych offline)
 • Możliwość zintegrowania z zewnętrznym oprogramowaniem (np. Matlab, PsychoPy, C/C++)
 • Czas pracy baterii do 10h